Haber

Apple, iOS 17.4 güncellemesini yayınladı! Yenilikler neler?

Apple, Avrupa Birliği’nin yeni düzenlemeleri doğrultusunda App Store politikalarında değişiklik yapmak zorunda kaldı. Artık kullanıcılar üçüncü taraf uygulama mağazalarından oyun ve uygulama indirebilecekler. Yeni güncelleme, bu önemli değişikliğin yanı sıra bir dizi yeni özelliği de beraberinde getiriyor. Bunlar arasında yeni emoji karakterleri ve Podcast’ler uygulamasına eklenen transkript özelliği bulunuyor. Ancak, Türkçe dil desteği henüz Podcast’ler için sunulmamış durumda.

Sponsor

AB ülkeleri dışında kullanılabilen özellikler arasında, tanımlanan şarkıları Apple Music çalma listesine ve kitaplığa eklemek gibi pratik özellikler bulunuyor. Çalınan Aygıt Koruması özelliği de güvenliği artırmak için tüm konumlarda sunuluyor. Ayrıca, iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modelleri için pil sağlığına ilişkin bilgilerin “Ayarlar” altında toplandığı gözlemleniyor.

Apple Cash sanal kart oluşturma ve Bul özelliği ile kişi fotoğraflarının gizlenmesi sorunu da bu güncellemeyle çözülmüş durumda. Üçüncü taraf uygulama mağazalarının Türkiye’de kullanıma açılmasa da, Apple tüm iPhone kullanıcılarına Xbox Cloud Gaming ve Nvidia GeForce NOW gibi bulut tabanlı oyun hizmetlerine erişim imkanı sunuyor.

Sponsor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu