Wordpress

WordPress Kullanılmayan Tema Nasıl Silinir?

WordPress sitenizde kullanılmayan yada güncel olmayan tema ve eklenti dosyaları güvenlik açığı oluşturabileceği gibi aynı zamanda boşa yer kaplayarak varsa inode sınırını gereksiz yere dolduracak ve sorun çıkmasına sebebiyet verecektir.

Sponsor

Gereksiz eklenti ve temaların kaldırılması önerilmektedir.

FTP Üzerinden WordPress Tema Silme Nasıl Yapılır?

Bu yüzden kullandığınız kontrol paneli (cPanel, Plesk vb.) ya da FTP programı aracılığıyla sitenizin FTP’sine giriş yapıp silmeniz gerekmektedir.

Kontrol paneli yada FTP programı ile giriş yaptığınızı varsayalım;

Sponsor

Anadizin > wp-content > themes > klasörlerini takip edip, burada kullanmadığınız tema dosyalarını işaretleyerek silmeniz gerekmektedir. Sileceğiniz temaların kullanmakta olduğunuz tema olmadığından emin olmanız gerekmektedir.

Dilerseniz ilk olarak sitenizin tüm yedeğini aldıktan sonra temalarınızı silebilirsiniz. Böylece herhangi bir yanlış işlem yapmamak için önlem almış olacaksınız.

WordPress Admin Panelinden Tema Silme Nasıl Yapılır?

WP Admin paneline giriş yaptıktan sonra sol menüden görünüm > temalar sekmesine geçiş yapın. Karşınıza sitenizde yüklü olan temalar gelecektir. Buradan silmek istediğiniz temanın görseline tıklayın karşınıza gelecek olan ekranın altında “Sil” butonuna basarak, temanızı silebilirsiniz.

Sponsor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu