Nasıl Yapılır?

Windows ve Macbook Klavyede Et (@) İşareti Nasıl Yapılır?

Et işareti (@) kullanıcılar tarafından kuyruklu a, güzel a gibi isimlerle de telaffuz edilen bir semboldür. İnternet üzerinde e-posta kullanılmasıyla beraber başlayan @ kullanımı günümüze kadar gelmiş ve çeşitli amaçlar için kullanılmaya devam etmektedir.

Sponsor

İngilizcede at, dilimizde et olarak telaffuz edilen @ işaretini yapmak gerek windows gerekse macbook bilgisayarlarda oldukça basittir.

Q Klavyede Et İşareti Nasıl Yapılır?

Windows işletim sistemine sahip olan Q klavyede et işaretini elde etmek için AltGr + Q tuşları kullanılmalıdır. AltGr tuşuna basılı tutup Q tuşuna basarak @ işareti elde edebilirsiniz.

q klavyede et işareti nasıl yapılır

F Klavyede Et İşareti Nasıl Yapılır?

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarda F klavye kullanıyorsanız AltGr + F tuşlarını kullanabilirsiniz. AltGr tuşuna basılı tutarak F tuşuna basarak @ işaretini yapabilirsiniz.

Sponsor
f klavyede et işareti nasıl yapılır

Et İşareti Kopyala

Herhangi bir sebepten dolayı @ işaretini bilgisayarınızda yapamıyorsanız buradan kopyalayabilirsiniz.

Kopyala : @ @ @

Alt Kod Kullanarak Et İşareti Nasıl Yapılır?

Alt + 64 alt kodu ile de et işareti elde edebilirsiniz. Alt tuşuna basılı tutup sağ taraftaki numpad’ten 6 ve 4 tuşlarına sırasıyla basıp alt tuşunu bıraktığınızda @ işaretini elde edebilirsiniz.

alt kod ile et işareti yapma

MacBook Bilgisayarda Et İşareti Nasıl Yapılır?

Apple’a ait olan MacBook bilgisayarlarda et işareti yapmak için kullanmanız gereken tuşlar Alt (Option) + Q tuşlarını kullanmalısınız. Alt (Option) tuşuna basılı tutarak Q tuşuna basarsanız @ işaretini elde edebilirsiniz.

Sponsor
macbook klavyede et işareti yapma

Bazı kullanıcılar et işaretinin ismini bilmedikleri için internet ortamında gmail et işareti, bilgisayar et işareti, kuyruklu a, güzel a, et hotmail işareti, mail et işareti gibi anahtar kelimeleri kullanarak @ işaretinin yapımını araştırabiliyorlar.

Bu konumuzda @ işaretinin yapımından detaylı bir şekilde bahsettik. Benzer konuları okumak, yeni bilgiler öğrenmek için web sitemizi dolaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu