Nasıl Yapılır?Program İndir

WhatsApp Web Nedir, Nasıl Açılır? WhatsApp Web Linki – WhatsApp İndirme Yöntemleri

Whatsapp 2009 yılında Yahoo! çalışanları Brian Acton ve Jan Koum tarafından Kaliforniya’da kurulmuş çevrimiçi mesajlaşma uygulamasıdır. Kısa sürede çığ gibi büyüyen WhatsApp 2014 yılında Meta INC. (Facebook) tarafından satın alınmıştır.

Sponsor

Uygulama günümüzde en çok kayıtlı kullanıcısı bulunan siber hizmetlerden biridir. iOS, Android başta olmak üzere Windows Phone, World Wide Web, Windows, MacOS, BlackBerry OS, Symbian, Tizen ve Firefox OS gibi işletim sistemlerinde çalışabilmektedir.

Akıllı telefonlar için dizayn edilmiş olan WhatsApp uygulamasını kullanmak için telefon numarası ve internet bağlantısı yeterlidir. WhatsApp sayesinde yazılı, sesli mesaj gönderilebileceği gibi aynı zamanda grup kurabilir, sesli ve görüntülü konferanslar gerçekleştirebilir tüm bunların yanı sıra resim, video, ve belgelerin gönderimini sağlayabilirsiniz.

WhatsApp Web Nedir?

WhatsApp Web 10 mayıs 2016 yılında tanıtılan bir özellik olup WhatsApp kullanıcılarının Web tarayıcıları üzerinden mesajlaşabilmelerine olanak tanımaktadır. Özellikle işletmeler WhatsApp Web kullanarak müşterilerine ve satış ortaklarına çok daha hızlı hizmet vermek için WhatsApp Web özelliğini tercih etmektedir. Sadece bir QR kodu okutarak 2-3 saniye kadar kısa bir sürede Web yada PC Uygulaması üzerinden WhatsApp’a bağlanabilir mesaj gönderebilir, görüntülü arayabilir, sesli mesajlar yada dosya ve belgeler gönderebilir, gruplar oluşturabilirsiniz.

Sponsor

WhatsApp Web Nasıl Açılır?

WhatsApp webi açmak için bilgisayarınızda Chrome, Firefox yada EDGE gibi tarayıcılardan birini açarak web.whatsapp.com adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Dilerseniz https://web.whatsapp.com linkine tıklayarak direk WhatsApp Web linkine giriş yapabilirsiniz.

# Tarayıcınızdan web.whatsapp.com adresine giriş yapın.
# Karşınıza QR kod bulunan bir sayfa çıkacak.
# Telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın iPhone’da sağ alttan ayarlara, Android’te ise sağ üstteki 3 noktaya tıklayarak “Bağlı Cihazlar” sekmesine tıklayın.
# Açılacak olan kameraya ekrandaki QR kodu okutarak WhatsApp’ınızı açabilirsiniz.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp’ı Webten açtıktan sonra kullanmak için hazırsınız. Artık kişi listenizde olan herkese mesaj gönderebilir, gelen mesajları cevaplayabilir, kişilerinizin durum paylaşımlarını görebilir, grup oluşturabilir, sesli mesaj gönderebilir ve hatta WhatsApp Business kullanıyorsanız birileri yazdığında onlara otomatik karşılama mesajı yada hazır mesajlar gönderebilirsiniz.

Görüntülü yada sesli görüşmek için WhatsApp Web şuan için yeterli olmayıp bunun için bilgisayarınıza WhatsApp uygulamasını indirerek yüklemeniz gerekmektedir. Eğer görüntülü konuşma vs. yapmıyorsanız uygulamayı yüklemenize gerek kalmadan anlattığımız şekilde tarayıcı üzerinden hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca tarayıcınızda (eğer gizli sekme değilse) bir defa açmanız yeterli olup bir sonraki web.whatsapp.com adresine girişlerinizde WhatsApp hesabınız otomatik olarak açılacaktır.

Sponsor

WhatsApp Web’den Nasıl Çıkış Yapılır?

Çıkış yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

WhatsApp Web’te sol blokta mesajlaşmaların üzerinde yer alan 3 noktaya tıklayarak “Çıkış” butonuna basabilir ve çıkış yapabilirsiniz.
Ayrıca telefonunuzdan ayarlar bölümündeki “Bağlı Cihazlar” sekmesine giriş yaparak “Bağlı cihazların” oturumunu kapatarak uzaktan bile olsa WhatsApp Web’ten kolayca çıkış sağlayabilirsiniz.

WhatsApp Web Ücretli mi?

WhatsApp ücretsiz bir uygulamadır. WhatsApp web içinde herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Herhangi bir sınır olmadan rahatlıkla kullanılabilen uygulamada “şimdi ve daima ücretsiz” sloganı yer almaktaydı.

WhatsApp Web İle WhatsApp Business Web Aynı mı?

Business yani işletme hesabı için de gireceğiniz link WhatsApp web ile aynı olup, farklı bir link söz konusu değildir.

WhatsApp İndir, Yükle

WhatsApp’ın hem normal hem de business olmak üzere iki ayrı versiyonu bulunmaktadır. Bu uygulamaları aşağıdaki linkler aracılığıyla WhatsApp’ın resmi sitesinden güvenilir bir şekilde indirebilirsiniz.

WhatsApp Web’te Görüntülü Arama Var mı?

Tarayıcıdan açtığınız WhatsApp Web’te maalesef henüz görüntülü görüşme yapılamamaktadır. Ancak bilgisayarınıza WhatsApp uygulaması kurarak görüntülü görüşme sağlayabilirsiniz.

Android için WhatsApp indir :
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.whatsapp&fbclid=IwAR0PpKE_1z74sc8Q4kxnKQzFODOLmtRmNymvo8Bz6ZJOg5djNQDMvdHSt2c

iOS için WhatsApp indir :
http://itunes.apple.com/us/app/whatsapp-messenger/id310633997?mt=8&fbclid=IwAR30kILqJposAMfPq2JiGQ00o5NwVDc3jvu86wtcmAwzPNCTJXLZaooUpVk

Windows için WhatsApp indir :
ms-windows-store://pdp/?productid=9NKSQGP7F2NH&mode=mini

WhatsApp Business İndir, Download

Android için WhatsApp Business indir :
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.whatsapp.w4b&hl=tr&gl=US

iOS için WhatsApp Business indir :
https://apps.apple.com/tr/app/whatsapp-business/id1386412985

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu