• web@webhisto.com.tr
 • Pzt - Cmt 08:00 - 00:00
 • Neden Bir Web Siteniz Olmalı?

  Geçmişte yalnızca bilgisayar aracılığı ile kullanabildiğimiz İnternet artık cep telefonlarımıza kadar girmiş olup neredeyse tüm merak ettiğimiz konuları ya da satın alacağımız ürün veya hizmeti araştırdığımız araç haline gelmiştir.

  İnternet kullanıcılarının bu kadar çok olduğu dönemde web sitenizin olması büyük avantaj sağlar çünkü insanlar markanızı, isminizi veya sağlamış olduğunuz hizmetlerle ilgili aramalar yaptığında sizin web sitenizin olması onların gözünde büyük prestij olacak ve sizin hakkınızda ki araştırmalara devam etmelerini sağlayacaktır.

  Web sitenizin olmaması durumunda ise maalesef ki farklı alternatiflere yönelmeleri söz konusu olacaktır.

  Bu sebeple bir web sitenizin olması ve vermiş olduğunuz hizmetlerin detaylı bir şekilde bulunması gerekmektedir.

  neden bir web siteniz olmalı?

  Web Sitenizde Olması Gereken Önemli Ayrıntılar Nelerdir?

  – Sağladığınız hizmetlere yönelik ayrıntılı görseller özellikleri ve açıklamaları bulunmalıdır. Mobilya imalatı yapan bir firma olduğunuz varsayalım oturma grubunun kaç parçadan oluştuğu, genişliği, uzunluğu, derinliği ve yüksekliği mutlaka yer almalıdır. Bunun yanı sıra kullanılan kumaş, tahmini teslim süresi, renk seçenekler ve her renge ait görsel bulunmalıdır.

  Web Siteniz Nasıl Olmalı?

  – Tasarım sade olmalıdır. Soft renkler tercih edilmeli ve ziyaretçinin ilgisinin dışında hizmetlerinizle ilgili materyallere yer verilmemelidir. Site üzerinde bulunan gereksiz aksiyonlar hem sitenizi yavaşlatabileceği gibi hem de kişilerin kafasını karıştırmaya sebep olacaktır.

  – Ürün, hizmet ve firma bilgileriniz kolay ulaşılabilir olmalıdır. Web sitenizin menüsü (navigasyonu) karmaşık olmadığı gibi kolay ulaşılabilir olmalıdır. Ziyaretçiler girdikleri web sitelerinde kaybolmamalı ve istedikleri bilgilere pratik bir şekilde giriş sağlamalıdır.

  – Web siteniz her cihazdan düzgün görüntülenebilir olmalıdır. Mobil uyumlu (responsive) tasarımlar ziyaretçinin çok daha kolay erişimin sağlamasının yanı sıra arama motorları tarafından da olması istenen bir özelliktir.

  – Ürün ve hizmetlerinizin fotoğrafları olmalı ve ürün sayfalarında mutlaka detaylı bilgi yer almalıdır. Müşterilerinizin sorması olası olan sorular cevaplandırılmış bir şekilde yer almalıdır.

  – Web siteniz hızlı olmalıdır. Yapılan araştırmalara göre bir web sitesinin açılma hızı maksimum 3-4 saniye olmalıdır. Bu süreyi geçip, açılmayan web siteleri kişiler tarafından maalesef terk edilir.

  – İletişim sayfanızda telefon numaralarınız, fiziksel adresiniz ve e-posta adresleriniz yer almalıdır.

  – Mümkünse sitenizde canlı destek özelliği olmalı ve 7/24 aktif tutulmalıdır. Ziyaretçi canlı destek kısmından sizinle ne kadar hızlı etkileşim içine girebilirse o kadar memnun kalacak ve tercih etme olasılığı artacaktır.

  Web Sitesi Fiyatları Ne Kadar yazımızda ilginizi çekebilir.

  × WhatsApp Destek