Nasıl Yapılır?

Instagramda Grup Sohbeti Nasıl Yapılır?

Instagram, son yıllarda milyarlarca insan tarafından kullanılan en popüler sosyal medya platformlarından biri haline geldi. Bu platformda sıklıkla deneyimlenen yeni özellikler, 2 milyardan fazla kişi tarafından aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Bunlardan biri de aynı anda birden fazla kişiyle sohbet etme imkanıdır. Şimdi gelin, “Instagram’da grup nasıl oluşturulur?” adım adım bakalım.

Sponsor

Instagram’da Grup Nasıl Oluşturulur?

Instagram artık diğer popüler mesajlaşma uygulamaları gibi birden fazla kişiyle sohbet etme imkanı sunuyor. Kullanıcılar istedikleri kişilerle grup oluşturup sohbet edebiliyorlar. Ancak, grup sohbetleri Instagram’da maksimum 32 kişi ile sınırlıdır. Ancak, ilerleyen zamanlarda bu sınırlamanın değişebileceği de belirtilmelidir, çünkü WhatsApp gibi benzer uygulamalarda bu sayı artırılmıştır.

Instagram’da grup sohbeti oluşturmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • İlk olarak Instagram uygulamasını açın.
  • Sağ üst köşede bulunan “DM” kısmında bulunan “+” simgesine tıklayın.
  • Ardından, sohbete eklemek istediğiniz kişilerin listesini göreceksiniz. Buradan en az iki kişiyi seçin ve ardından bu kişilerin adını aratarak, “Sohbet“e dokunun.
  • Grubunuzu oluşturduktan sonra isterseniz gruba bir ad da verebilirsiniz. Bunu yapmak için, grup sohbetine girin ve üst kısımda bulunan “Bu gruba ad ver” seçeneğine tıklayın.
  • Grubunuzu oluşturduktan sonra istediğiniz zaman gruba yeni kişiler ekleyebilirsiniz. Bunun için, “Üyeler” kısmının altında bulunan “Kişi ekle” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Sonradan eklenen kişiler, gruptaki fotoğraf ve videolar dışındaki tüm mesajları görebilir.

Instagram’da, diğer uygulamalarda olduğu gibi, grup oluşturan kişi Grup Yöneticisi olarak kabul edilir. Bu da grup yöneticisinin istediği zaman gruba yeni kullanıcılar ekleyebilmesini, mevcut kullanıcıları gruptan çıkarabilmesini veya diğer kişileri yönetici yapabilmesini sağlar.

Sponsor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu