Nasıl Yapılır?

Instagram Hesabı Nasıl Silinir? Instagram Hesabı Silme Linki

Instagram hesabınızı zaman zaman geçici olarak kapatmak yada tamamen silmek isteyebilirsiniz. Instagram hesabınızı dondurmak yada silmek için takip etmeniz gereken adımları bu yazımızda ayrıntılı bir şekilde ele alacağız.

Sponsor

Dünya üzerinde oldukça sık kullanılan ve şu an en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’da toplamda 1 milyar, Türkiye’de ise 40 milyon kadar hesap bulunmakta.

Hal böyle olunca bu kadar kullanıcı tarafından elbette hesabını dondurmak yada silmek isteyenlerde olmuyor değil.

Bu yazımızda instagram hesabını geçici olarak kapatma (dondurma), tamamen silme gibi konuları ayrıntılı şekilde anlatıyor olacağız.

Sponsor

Instagram Hesabını Geçici Olarak Kapatma

instagram hesabını geçici olarak kapatma

Instagram hesabınızı daha sonra açmayı düşünüyorsanız, geçici olarak kapatabilir yani dondurabilirsiniz. Bunun için öncelikle BURAYA tıklayarak mevcut sayfaya gitmeniz gerekmektedir.

Linke tıkladığınızda sizi “Hesabını Geçici Olarak Dondur” sayfası karşılayacaktır.

Buradan öncelikle “Hesabını neden donduruyorsun?” kısmından bir sebep seçmeniz istenecektir. Bunun sebebi sadece instagramın insanların hesaplarını neden dondurduklarına dair bilgi sahibi olmak istemesidir.

Bu adımda herhangi birini seçtikten sonra hemen altındaki kutucuğa mevcut şifrenizi girmelisiniz. Şifrenizi girdikten sonra hesabınız bir sonraki girişinize kadar kapalı kalacaktır.

Sponsor

Dondurulan Instagram Hesabı Nasıl Aktif Hale Getirilir?

Hesabınızı dondurduktan sonra tekrar aktif yapmak isterseniz instagram uygulamasından veya instagram web sayfasından kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Siz giriş yaptığınızda hesabınız otomatik olarak aktif hale gelecektir.

Instagram Hesabı Silme (Kalıcı Olarak Kapatma)

instagram hesabını kalıcı olarak silme


Instagram hesabını sildiğiniz taktirde geri dönüşü yoktur. Eğer emin değilseniz üstte bahsettiğimiz adımları gerçekleştirerek hesabınızı geçici olarak dondurabilirsiniz.

Hesabı tamamen silmeye kesin karar verdiyseniz BURAYA tıklayarak Instagramın ilgili sayfasına giriş yapabilirsiniz.

İlk adımda Instagram hesabınızı neden silmek istediğiniz sorulacaktır.

Bu tamamen kullanıcıların hesaplarını hangi sebepten dolayı silmek istemelerine dayalı analiz içindir.

Burada herhangi bir seçeneği seçtikten sonra karşınıza şifre girme alanı gelecektir. Hesabınızın şifresini girerek hesap silme adımını onaylayabilirsiniz.

Kullanıcıyı sil butonuna bastığınızdan itibaren hesabınızın silinmesi için 1 aylık süreç başlayacaktır. Bu süreç içerisinde hesabınız kapalı duracaktır ancak tekrar giriş yapma isteme olasılığına karşı tamamen silinmeyecektir. 1 ay boyunca hiç giriş yapmamanız halinde hesabınız tamamen silinmiş olacak ve bir daha giriş yapılamayacaktır.

Telefondan Instagram Uygulamasını Kaldırırsam Hesabım Silinir mi?

Hayır silinmez. Instagram uygulamasını dilediğiniz kadar kurabilir veya kaldırabilirsiniz. Hesabınıza istediğiniz zaman istediğiniz telefondan yada bilgisayardan giriş ve çıkış yapabilirsiniz. Üstteki vermiş olduğumuz linkler aracılığıyla hesabınızı dondurmaz yada silmezseniz hesabınız uygulama kaldırmak ile silinmez.

Hesabımı Kapattıktan yada Sildikten Sonra Arkadaşlarım Profilimi Görebilir mi?

Hesabınızı dondurduğunuz yada sildiğiniz taktirde profiliniz pasif duruma geçer. Arkadaşlarınız yada herhangi bir instagram kullanıcısı profilinize asla ulaşamaz.

Hesabımı Uygulama Üzerinden Silebilir miyim?

Hesabınızı uygulama üzerinden silmek isterseniz Ayarlar > Yardım > Yardım Merkezi kısmında arama bölümüne “hesap silmek istiyorum” yazarak ilgili bağlantıları takip edebilirsiniz.

Instagram Hesabımı Anında Silebilir miyim?

Instagram hesabınızı hemen silemezsiniz. Silme işlemini başlattıktan sonra hesabınız kapatılır ancak tamamen silme işlemi 1 ay sonra olacaktır. Örneğin siz silme işlemini 30 mart tarihinde başlattıysanız o tarihten sonra hesabınıza hiç girmediğiniz taktirde 30 nisan tarihinde hesabınız tamamen silinecektir.

Instagram Hesabımı Kalıcı Olarak Sildim, Açabilir miyim?

Eğer hesabınızı tamamen silmeyi onayladıysanız ve 1 aylık süreç geçtiyse maalesef hesabınız tamamen silinmiştir ve giriş yapamazsınız. Ancak dondurduysanız giriş yapabilir ve hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu