Nasıl Yapılır?

İki veya Daha Fazla PDF Dosya Birleştirme Nasıl Yapılır?

PDF birleştirme birden fazla PDF dosyanın tek ekranda rahatça kaydırarak takip edilmesine olanak tanıyan bir işlemdir. Bazı programlar yada online web siteleri bu dosyaların kolayca birleştirilmesine tamamen ücretsiz olanak sunmaktadır.

Sponsor

Zaman zaman bazı işlemlerimizde birden fazla PDF dosyayı birleştirme ihtiyacı duyulabiliyor. Bu işlem hem karmaşıklığının önüne geçilmesine hem de belgelerin daha kolay incelenmesine yardımcı olmaktadır.

Bu içeriğimizde bize yardımcı olacak programlardan ve online web sitelerinden detaylı bir şekilde bahsediyor olacağız.

Programsız ve Ücretsiz Online PDF Birleştirme Siteleri

Aşağıda belirtilen web siteleri aracılığıyla PDF formatına sahip dosyalar kolayca birleştirilebilir. Bu web siteleri tamamen ücretsiz hizmet vermekte olduğu gibi pratik kullanıma sahiptir. Windows, iOS ve Android cihazlarınızdan bu online hizmet veren web sitelerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sponsor

#1 ilovepdf.com url adresine tıkladığınızda karşınıza çıkan “Select PDF Files” butonuna tıklayın veya dosyaları direk olarak sürükleyin. Birleştirmek istediğiniz dosyaları cihazınızdan seçerek “” deyin. Birleştirmek istediğiniz dosyaları ekranınızda size son kez gösterecektir. Dosya eklemek isterseniz “+” butonu aracılığıyla ekleyebilirsiniz. Tüm dosyalarınız tamamsa “Merge PDF” butonuna tıklayarak birleştirme işlemini sonlandırabilir ve birleştirilen pdf dosyasını cihazınıza indirebilirsiniz.

#2 adobe.com url adresine tıkladığınızda karşınıza çıkan alana dosyalarınızı sürükleyebilir veya “Dosyaları Seçin” butonuyla cihazınızdan seçebilirsiniz. Dosyalarınız yüklendiğinde ekranınızda göreceksiniz herhangi bir eklemek istediğiniz dosya varsa “+” butonu aracılığıyla ekleyebilirsiniz. Tüm dosyalarınız tamamsa “Birleştir” butonuna tıklayarak işlemi bitirebilir ve birleştirilmiş pdf dosyasını cihazınıza indirebilirsiniz.

#3 sodapdf.com url adresine tıkladığınızda açılan olan web sayfasına dosyalarınızı sürükleyebilir yada “Choose file” butonuna tıklayarak seçebilirsiniz. Diğer ele aldığımız web sitelerinde olduğu gibi dosyalarınızı gözden geçirebilir “+” butonu ile yeni dosyalar ekleyebilir veya işleminiz tamamsa “Merge Files” butonuna tıklayarak sonlandırabilirsiniz. Bir kaç saniye içinde birleştirilmiş olan PDF dosyayı cihazınıza indirebilirsiniz.

#4 pdf-merge.com url adresine tıklayın dosyalarınızı karşınıza çıkan ekrana sürükleyin veya “Select PDF Files” butonuna tıklayarak cihazınızdan dosyaları seçin. Sonrasında eksik varsa dosya eklemeye devam edebilir, tamamsa “Merge PDF” butonuna tıklayarak işlemi sonlandırabilirsiniz. Dosyalarınız birleştirildikten sonra PDF dosyasını indirebilirsiniz.

Sponsor

Not: Üstte sıralanan web siteleri ile webhisto.com.tr sitesinin herhangi bir bağı yoktur. Sitelerin güvenliği yada yüklediğiniz dosyaların sorumluluğu tamamen size aittir. Yaşanan herhangi bir olumsuzlukta webhisto.com.tr sorumluluk kabul etmemektedir.

Program Kullanarak PDF Birleştirme Nasıl Yapılır?

Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayarınız varsa PDFMerge (indirme linki) programını kullanabilirsiniz. Free PDF Solutions tarafından geliştirilmiş olan program tamamen ücretsizdir. Basit arayüzü ve pratik kullanımı ile tercih edebileceğiniz yazılımdır.

Programı indirip bilgisayarınıza yükledikten sonra saniyeler içerisinde PDF dosyalarınızı birleştirebilir ve tek bir PDF dosyası haline getirebilirsiniz.

PDFMerge programını kurduktan sonra açın “Add Files” butonuna tıklayarak cihazınızda bulunan birleştirmek istediğiniz PDF dosyaları seçin “Save to PDF” butonundan birleştirilen dosyanın kayıt edilmesini istediğiniz klasörü seçin. İşlem tamamsa “Merge / Split” butonuna basarak sonlandırın.

Bonus

PDF Sam: PDF Sam, birçok PDF dosyasını birleştirmek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir yazılımdır. https://pdfsam.org/ adresinden ulaşarak programı indirin ve kurun, ardından programı açın ve “Merge PDF Files” seçeneğini seçin. Daha sonra birleştirmek istediğiniz PDF dosyalarını sırayla seçin ve birleştirme işlemini tamamlamak için “Run” düğmesine tıklayın.

PDF birleştirme işlemi oldukça kolaydır ve farklı araçlar kullanılarak gerçekleştirilebilir. Bu araçlardan hangisinin kullanılacağı, birleştirme işlemi için ne kadar sıklıkla ihtiyaç duyulduğuna ve birleştirilecek PDF dosyalarının sayısına bağlı olarak değişebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu