Nasıl Yapılır?

Google Etkinlik Geçmişi Nedir? Nasıl Görünür ve Silinir?

İşletim sisteminiz Android, iOS, Windows veya ne olursa olsun bilgisayarınızda Google ürünleri kullanıyorsanız bu ürünlerde tüm girdiğiniz sayfalar, izlediğiniz videolar veya benzeri etkinlikler “etkinlik geçmişi” altında kayıt olmaktadır.

Sponsor

Özellikle Google uygulamalarını cihazınıza kurarken farkında olmadan her şeye izin verdiyseniz kayıt olması kaçınılmazdır. Ancak endişe etmeyin bu etkinlikleri görebilir, temizleyebilir ve etkinlik kaydını durdurabilirsiniz.

Google Etkinlik Geçmişi Nedir?

Google Web, konum ve Youtube geçmişlerini saklamaktadır. Bunu kayıt etmesinin sebebi size daha verimli ve kolay bir hizmet sunmak içindir. Az öncede bahsettiğimiz gibi dilerseniz tüm bu etkinliklerin kayıt edilmesini durdurmak mümkün olmaktadır.

Google Etkinlik Geçmişi Nasıl Görüntülenir?

İlk olarak kullandığınız cihazda “Google” uygulamasını açın (chrome değil. chrome için olan yöntemi aşağıda anlattık) Eğer mevcut değilse Play Store yada App Store marketlerinden yükleyin ve açın. Uygulamanın sağ üst köşesindeki profil resmine tıklayın. Açılacak olan menüden “Google Hesabınızı Yönetin” sekmesine tıklayın.

Sponsor

Açılacak olan sayfada “Veriler ve Gizlilik” sekmesine geçtiğinizde açılan sayfada “Geçmiş Ayarları” kısmına inin. Buradan “Etkinliğim” adımına geçin. Web ve uygulama, konum ve youtube geçmişini buradan görebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Google Etkinlik Geçmişi Nasıl Silinir?

Google uygulamasını açın. Ardından sağ üst köşede bulunan profil resmine tıklayın. Sizi karşılayacak olan sayfada ki “Google Hesabınızı Yönetin” butonuna tıklayın. Ardından “Veriler ve Gizlilik” sekmesine geçin. Bu sayfayı “Geçmiş Ayarları” bölümünü görene dek indirin. Burada “Etkinliğim” kısmına girin. Buradan dilediğiniz zaman dilimini yada tüm zamanlarda ki geçmişi silebilir ve etkinlik kayıtlarını kapatabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu