Nasıl Yapılır?

E-Devlet Üzerinden Lise Diploması Sorgulama Nasıl Yapılır?

Lise mezunu olup diplomasını / mezuniyet belgesini kaybeden veya herhangi bir işlem içinde diploması yanında olmayıp o an ihtiyacı olan bireyler e-devlet üzerinden lise diplomasını sorgulamak istiyorlar.

Sponsor

Turkiye.gov.tr yani e-devlet kapısı lise diploması sorgulamaya imkan vermektedir. Ancak 2008 yılından sonra alınan diplomalar sorgulanabilmektedir.

Ê-Devlet sitesinde lise diploması sorgulama sayfasında aşağıdaki ibare bulunmaktadır.

“Bu hizmet ile; 2008 yılı ve sonrasında Millî Eğitim Bakanlığı’ na bağlı ortaöğretim kurumlarından mezuniyet bilgileri sorgulanmaktadır. 2008 yılı öncesinde mezun olanların talep ettikleri belgeleri mezun oldukları kurumlardan, kurumların kapanmış olması durumunda ise okulun bulunduğu il/ ilçe Millî Eğitim Müdürlüklerine başvurarak temin etmeleri gerekmektedir.”

Sponsor

Edevlet Lise Diploması Sorgulama Sayfası Giriş << Bu linke tıklayarak turkiye.gov.tr üzerinden lise diploması sorgulama sayfasına ulaşabilir TC kimlik numaranız ve edevlet şifreniz ile giriş yaparak saniyeler içinde diplomanızı / mezuniyet belgenizi sorgulayabilirsiniz.

Açık Öğretim Liseleri Mezuniyet Belgesi Nasıl Sorgulanır?

Açık öğretim liselerinden mezun olan öğrencilerde Turkiye.gov.tr Edevlet kapısı üzerinden diplomalarını / mezuniyet belgelerini sorgulayabilmektedir. Bu işlem için tc kimlik numarası ve edevlet şifresi yeterli olmaktadır.

Edevlet Açık Öğretim Lisesi Diploması Sorgulama Sayfası Giriş << Bu linke tıklayarak edevlet kapısı üzerinden edevlet şifreniz ile giriş yaparak açık öğretim lisesi diplomanıza kolayca ulaşabilirsiniz.

Sponsor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu