Nasıl Yapılır?

Askerlik Tecili Bozdurma Nasıl, Nerede Yapılır? Askerlik Tecil Bozdurma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Askerlik tecil bozdurma işlemlerinin nasıl ve nereden yapıldığı sıklıkla merak edilen konulardan biri. Askerliğini tecil ettirmiş olan kişilerin, tecili iptal ettirmek istediğinde hangi işlemleri yapacağı, nereye başvurulacağı yoğun bir şekilde araştırılmakta. Bu içeriğimizde tecil nasıl bozulur, tecil bozdurma işlemleri nerede ve nasıl yapılır sorularına detaylı olarak yanıt vereceğiz.

Sponsor

Tecil Nasıl Bozulur?

Okul, iş yada benzeri herhangi bir sebeple askerliğinizi tecil ettirdiyseniz ve tecili bozdurmak istiyorsanız bunu e-Devlet üzerinden yapmanız mümkün olmaktadır. e-Devlet üzerinden askerlik tecili bozdurmak için https://www.turkiye.gov.tr/msb-asal-askerlik-erteleme-iptali-basvurusubağlantısına tıkladıktan sonra açılacak olan sayfada T.C kimlik ve e-Devlet şifreniz ile kimlik doğrulaması yaparak tecili bozdurabilirsiniz. Tecil işleminden sonra belirtilen zamanda askerlik muayenesi olarak yine belirtilen celp döneminde askere gidebilirsiniz.

Tecili Bozdurduktan Sonra Ne Zaman Askere Giderim?

Tecil bozdurma işleminin ardından yüksek olasılıkla kütüğünüzün bulunduğu yerin kaldırdığı celp döneminde askere alınırsınız. Şubat, Mayıs, Ağustos ve Kasım aylarında olan celp dönemleri 4 devreye ayrılmaktadır. Şubat ayında gidenler 1. devre, Mayıs ayında gidenler 2. devre, Ağustos ayında gidenler 3. evre ve Kasım ayında gidenler ise 4. devre olmaktadır.

Sponsor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu