YouTube

YouTube Müzik, “Şu An Çalıyor” Sekmesi İçin Gradyan Arka Planı Test Ediyor

YouTube Müzik, son bir yıl içinde bir dizi tasarım iyileştirmesi almış ve uygulamaya modern bir hava katma eğilimini sürdürüyor gibi görünüyor. Yeni bir rapora göre YouTube Müzik şu anda Yeni Oynatma sekmesini yeniden tasarlayarak test ediyor. Temelde, YouTube Müzik Yeni Oynatma sekmesi artık düz bir arka plan yerine gradyan bir arka plan kullanıyor.

Sponsor

Şu ana kadar YouTube Müzik, albüm sanatından renk alıyor ve bu rengi arka plan olarak kullanıyordu. Ancak en son testte Yeni Oynatma sekmesinin kullanıcılarına yukarıdan aşağıya doğru gittikçe koyulaşan bir gradyan arka plan sunuyor. Bu tasarım değişikliği, renklerin albüm sanatıyla karışmasını engellemek için biraz daha solgunlaştırılmış.

Özellikle, Yeni Oynatma sekmesindeki bu gradyan arka plan sayesinde artık oynat/duraklat, sonraki/geri, karışık çal ve tekrar et gibi düğmeler arka plana karşı daha belirgin hale geldi. Ayrıca, Yeni Oynatma sekmesinde Sıradaki, Şarkı Sözleri ve İlgili düğmeleri artık altta ayrı bir bölümde bulunmuyor, sadece basit metin olarak görüntüleniyorlar.

Henüz YouTube Müzik Yeni Oynatma sekmesinin gradyan arka planının geniş bir kullanıma sunulup sunulmadığı kesin değil. Ancak bu yeni tasarım değişikliği, müzik akış uygulamasına yeni bir hava katıyor gibi görünüyor.

Sponsor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu