Nasıl Yapılır?

Hotmail Giriş, Kaydol ve Oturum Aç Gibi İşlemler Nasıl Yapılır?

Hotmail, 1995 yılında Sabeer Bhatia ve Jack Smith tarafından kurulmuş olan tarayıcı üzerinden hizmet sunan ilk e-posta servisidir. 4 Temmuz 1996 tarihinde tam anlamıyla kullanılabilir bir hale getirilen servisin ismi HTML harflerine benzer olduğu için hotmail olarak belirlenmiştir.

Sponsor

1997 yılının aralık ayında tam 8.5milyon kullanıcıya erişen hotmail Microsoft’a satılarak MSN çatısına katılmıştır. Yıllar içerisinde Windows Live, MSN vs. gibi isimler ile hizmet veren hotmail günümüzde outlook ismiyle ücretsiz hizmetine ara vermeden sürekli gelişerek devam etmektedir.

Hotmail Giriş / Oturum Aç Sayfası

Hotmail giriş sayfası için aşağıdaki linke tıklayabilir ve direkt olarak hotmail giriş sayfasına erişim sağlayabilirsiniz.

HOTMAIL GİRİŞ SAYFASI

Sponsor

Üstte belirtmiş olduğumuz linke tıkladığınızda sizi Outlook Live sayfası karşılayacaktır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi hotmail yıllar içerisinde kendini sürekli geliştirerek bu isimle devam etme kararı almıştır. Dolayısıyla artık eskisi gibi hotmail.com üzerinden giriş yapılamamakta olup tarayıcılarımızın adres çubuğuna hotmail.com yazdığımızda karşımıza otomatikman https://outlook.live.com/owa/ adresi çıkmaktadır.

Bizi karşılayan sayfanın hemen üst sağ köşesinde “OTURUM AÇIN” butonunu görebilir ve butona tıklayabilirsiniz. Mobil cihaz ile giriş yapacaksanız dilerseniz cihazınızın işletim sistemine uygun uygulamayı yükleyebilir ve bu şekilde giriş yaparak mail kutunuzun sürekli aktif olmasını sağlayabilirsiniz.

OTURUM AÇ” butonuna tıkladıktan sonra, giriş yapma sayfası gelecektir. Tahmin edeceğiniz üzere bu sayfada sizden e-posta adresiniz ve şifrenizi girmeniz istenecektir. Bilgileri doğru girdiğiniz taktirde e-postanıza ait gelen kutusu karşınıza gelecektir.

Hotmail / Outlook.com Kaydol İşlemi Nasıl Yapılır?

HOTMAIL KAYDOL” işlemi için öncelikle aşağıda sizinle paylaştığımız linke tıklayabilirsiniz.

Sponsor

HOTMAIL KAYDOL SAYFASI GİRİŞİ

Linke tıkladığınızda karşınıza direkt olarak hotmail hesap oluşturma ekranı gelecektir. Bu çıkacak olan ekranda ilk olarak almak istediğiniz kullanıcı adını girmeli ve hemen sağ tarafından outlook.com, outlook.com.tr ve hotmail.com gibi uzantılardan almak istediğinizi seçmeniz gerekmektedir.

Almak istediğiniz mail adresi kullanmaya müsait ise “ileri” dediğinizde karşınıza parola belirleme ekranı gelecektir. Müsait olmadığı taktirde ise “Bu e-posta adresi başka birine ait. Başka bir ad deneyin veya uygun durumdaki şu adlardan birini alın” ibaresi gelecektir. Müsait olan bir kullanıcı adı denemeli ve tekrar ileri demelisiniz. Parolanızı belirledikten sonra ise sizden ad / soyad, ülke ve doğum tarihi gibi bilgiler istenecektir.

E-posta adresinizin şifresini unuttuğunuzda hesabınızı tekrar alabilmek adına bu bilgileri unutmamanız için doğru girmeniz önerilmektedir.

Hotmail Gelen Kutusu Rengi Nasıl Değiştirilir?

Gelen kutusunu açtıktan sonra sağ üstte bulunan “çark simgesine” tıklayın. Sağ tarafta bir sütun açılacaktır. Bu sütunun en başında “tema” bölümü yer almaktadır. Burada “Tümünü Görüntüle” diyerek tüm temaları görebilir ve kendi zevkinize göre bir tema tercihi yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu