Blog

Google Sonuçlarında Çıkan Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Bölümü Nedir?

Google üzerinde herhangi bir arama yaptığımızda arama sonuçlarının altında benzer arama sorgularını görmekteyiz. Kullanıcıların yaptığı diğer aramalar bölümü herhangi bir şey aradığımızda değil de arama yaptıktan sonra bir web sitesine girip aradığımızı bulamadıysak tekrar google’a geri döndüğümüzde bizi karşılamaktadır.

Sponsor

Böylece kullanıcıların aradığını daha kolay bulması amaçlanmaktadır.

Google üzerinde örneğin “web sitesi nasıl yapılır” diye arama yaptığımızı varsayalım. Çıkan sonuçlardan birine girip sayfayı geri alıp tekrar google’a döndüğümüzde “Kullanıcıların yaptığı diğer aramaları” görürüz. Bu bize google arama motorunun sunmuş olduğu bir kolaylıktır. Çünkü burada yeni sorgular yapmadan daha doğru sonucu bulmamızı amaçlamaktadır. Kullanıcıların yaptığı diğer aramalar dışında sayfanın en altında da ilgili aramalar görünmektedir. Google bu kısmın kaldırılacağını duyurmuştu. Kullanıcıların yaptığı diğer aramalar kısmı tam olarak oturduktan sonra sayfanın en altındaki ilgili aramalar kısmı kalkabilir diye tahmin ediliyor.

Google gün geçmiyor ki yeni bir özellikle karşımıza çıkmasın.. Her geçen gün daha fonksiyonel ve kullanışlı olmak için çaba sarf eden google ekibi eminim ki gelecek günlerde çok daha yeni özelliklerle bize hizmet vermeye devam edecektir.

Sponsor

Kaynak: https://www.googsi.com/kullanicilarin-yaptigi-diger-aramalar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu