Haber

Google Haritalara Mekanların Girişlerini Gösterme Özelliği Geliyor

Google Haritalar’a yeni eklenen bu küçük fakat önemli özellik, mekanların girişlerini harita üzerinde göstermekte. Şu anda test aşamasında olan bu özellik, bina ve mekan girişlerinin net olarak belirlenmesini sağlayarak kullanıcıların doğru yönlendirilmesini hedefliyor.

Sponsor

Google Haritalar, zaman içinde birçok gelişmiş özellikle donatıldı, ancak giriş kapılarının belirtilmesi gibi basit ama hayati bir özellikten yoksundu. Bu durum, kullanıcıların mekanlara ulaşırken bazen yanlış yönlendirilmesine neden olabiliyordu. Ancak Google, bu eksikliği giderecek bir adım atmaya karar verdi.

Android Police’in raporuna göre, Google Haritalar’ın 11.17.0101 sürümüyle Almanya ve ABD’deki bazı bölgelerde bu özellik test edilmekte. Mekan girişleri, yeşil çerçeveli beyaz bir daire simgesiyle harita üzerinde gösteriliyor. Bu simgeye dokunulduğunda, ilgili bina veya mekan kırmızı renkle vurgulanarak daha kolay fark edilmesi sağlanıyor.

Şu anda test aşamasında olan bu özelliğin sınırlı bir kullanıcı grubuna sunulduğunu belirtmek gerekir. Ancak ilerleyen zamanlarda tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor. Tüm mekan girişlerinin haritada gösterilmesi ise zaman alabilir, bu yüzden bu özelliğin yaygınlaşması birkaç ayı bulabilir.

Sponsor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu