Blog

Web Tapu Nedir? Web Tapu Üzerinden Hangi İşlemler Yapılır?

Tüm vatandaşların ve ticaret sicilinde kaydı mevcut olan şirketlerin internet üzerinde taşınmazlarını takip ederek, yönetebildikleri sisteme Web Tapu ismi verilmektedir.

Sponsor

Tapuya fiziksel olarak gitmeden Web Tapu sayesinde online başvuru gerçekleştirilebilmektedir. İnternet üzerinden yapılan başvuru için tapu belgeleri incelenerek onay verildikten sonra asıl evraklar ile tapu müdürlüğüne gidilerek işlemler tamamlanmaktadır.

Web Tapu Üzerinden Hangi işlemler Yapılabilmektedir?

Tapu müdürlüğüne gitmeden internet üzerinden online olarak işlem başvurularında bulunulabilir, gereken belgeler gönderilebilir ve yapılan başvuruların takibi yapılabilir.

– Taşınmaz üzerine beyan belirtmesi konulması ile birlikte sahtecilik girişimlerine karşı önlem sağlanabilir.
– Tapu ve kadastro harçları ile döner sermaye bedellerinin ödemesi yapılabilir.
– Taşınmazlara ait tapu kaydı ile tapu senedi online olarak alınabilir.
– Tapu sahibi dışında taşınmaz ile alakalı oluşabilecek bilgi dışı işlemlerde bilgilendirilme yapılabilir.

Sponsor

Web Tapu üzerinden yapılan işlemlerde herhangi bir hata söz konusu olduğunda sistem ikazda bulunmakta ve yapılması gerekeni doğru şekilde belirtmektedir. Web Tapu uygulaması üzerinden işlemler doğru bir şekilde yapıldığında kullanıcıya randevu saati verilmektedir. Kişi belirtilen randevu tarihi ve saatinde tapu müdürlüğüne ulaşarak yalnızca imza gibi işlemler sonucunda tüm işlemlerini bitirebilmektedir.

Web Tapu Giriş

Web tapu portalına https://webtapu.tkgm.gov.tr/ adresinden girebilir. Bireysel yada kurumsal giriş yaparak başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Giriş yaparken dilerseniz sisteme üye olabilir, dilerseniz e-devlet kapısı ile kolayca giriş sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu