Nasıl Yapılır?

E-Devlet Üzerinden Bina Hasar Tespit Sorgulama Nasıl Yapılır?

Birçok ili etkileyen deprem ile birlikte insanlar evlerinin hasarlı olup olmadığını sorgulamak ve öğrenmek istiyorlar. Türkiye’nin birçok noktasında bazı bölgelerde hasar gören yada görmeyen evlerin hasar durumları yapılan tespitlerle e-Devlet üzerinden sorgulanabilecek.

Sponsor

e-Devlet Hasar Tespit Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hem e-Devlet, hem hasartespit.csb.gov.tr adresinden online olarak sorgulama yapılabilirken, aynı zamanda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından oluşturulan iletişim merkezlerinden de sorgulama yapılabilecek.

Online olarak internet üzerinden sorgulama yapmak için aşağıdaki adresleri kullanabilirsiniz.

Adrese dayalı hasar tespit sorgulaması için: hasartespit.csb.gov.tr bağlantısını kullanabilirsiniz.

Sponsor

İkametgah adresinizi yada farklı bir adresi sorgulamak için : https://www.turkiye.gov.tr/cevre-ve-sehircilik-izmir-depremi-hasar-tespit-sorgulama bağlantısını kullanabilirsiniz.

  • e-Devlet kapısında üstte verdiğimiz bağlantıya tıklayıp, kimlik doğrulama işlemini gerçekleştirerek giriş yaptığınızda karşınıza iki farklı seçenek çıkmaktadır.
  • İkametgah adresim ile hasar tespit sorgulaması yapmak istiyorum.” ve “Adres seçerek hasar tespit sorgulaması yapmak istiyorum.” seçeneklerinden birini seçmelisiniz.
  • Eğer ikamet ettiğiniz adres ile alakalı hasar tespit sonucunu görmek istiyorsanız “İkametgah adresim ile hasar tespit sorgulaması yapmak istiyorum.” kutucuğunu tıklayarak “Sorgula” butonuna tıklamalısınız.
  • Eğer farklı bir adres için hasar tespit sonucunu sorgulamak istiyorsanız “Adres seçerek hasar tespit sorgulaması yapmak istiyorum.” kutucuğunu tıklayarak “Sorgula” butonuna tıklamalısınız.

Ekranda hasar tespit sonucunu görerek tespitin yanlış olduğunu düşünüyorsanız itirazda bulunabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu