Nasıl Yapılır?

Dikey Geçiş Sınavı Tarihi Belli mi? 2023 DGS Ne Zaman Yapılacak?

Önlisans mezunu olan bireyler DGS yani Dikey Geçiş Sınavına katılacaklar. ÖSYM tarafından düzenlenecek olan DGS sınavı için önlisans mezunları tarafından bekleyiş sürüyor. Sınav başvurusu yapmak için bekleyen adaylar DGS sınavı ne zaman yapılacak diye merak ediyorlar.

Sponsor

2 yıl eğitim görerek önlisans mezunu olan adaylar okudukları bu okulu 4 yıla tamamlamak amacıyla DGS sınavını bekliyorlar. DGS başvuru ve sınav tarihi netleşti. Sayısal ve sözel olmak üzere iki oturumda yapılacak olan sınav için başvurular AİS üzerinden yapılıyor.

2023 DGS Sınavı Ne Zaman?

Dikey Geçiş Sınavı 16 Temmuz 2023 tarihinde yapılacaktır. Başvuru tarihi ise 26.05.2023 tarihinde olup sınav sonuçların 11 Ağustos 2023 tarihinde duyurulacağı açıklandı.

DGS Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023

2023 yılının DGS başvuruları 26 Mayıs 2023 tarihinde yapılacaktır. Adaylar DGS başvurularını AİS (Aday İşlemleri Sistemi) üzerinden gerçekleştirecekler. Adayların belirlenen tarihte başvurularını gerçekleştirmeli ve sınav ücretlerini yatırmayı unutmamalıdırlar.

Sponsor

Adaylar öncelikle T.C numaraları ve şifreleri ile Aday İşlemleri Sistemine giriş yapmalı sonrasında katılacakları oturumu seçmelidir.

2023 yılı DGS sınav haberleri ve duyurları bu yazımıza eklenecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu