Haber

ChatGPT’ye Artık Dosya Yüklenebilecek

Dünya genelinde en çok tercih edilen üretken yapay zeka asistanlarından biri olan ChatGPT, artık ChatGPT Plus üyelerine sunulan yeni bir özellikle daha güçlendi. Bu güncelleme ile ChatGPT Plus üyeleri, dosya yükleme yeteneği kazandı ve bu dosyaların analizini yaparak özetlerini isteyebilirler.

Sponsor

OpenAI, ChatGPT Plus üyelerine yeni beta özelliklerini sunuyor. Bu güncelleme, dosya yükleme ve işleme yeteneği ile birlikte çoklu mod desteğini ChatGPT’ye ekliyor. Bu, kullanıcıların özel modları belirlemek zorunda kalmadan, isteklerini bağlama göre tahmin etmelerine yardımcı olacak.

Bu yenilikler, ChatGPT Enterprise planının ofis özelliklerinin bir bölümünü, bağımsız bireysel sohbet robotu aboneliğine getiriyor. Bu güncelleme, kullanıcıların dosyalarını ChatGPT’ye ileterek onun bu dosyaları anlamasını ve işlemesini sağlamalarına olanak tanır. Dosyalar birkaç dakika içinde işlenir ve ardından kullanıcıların taleplerine yanıt vermek, verileri özetlemek veya verileri görselleştirmek gibi görevleri gerçekleştirebilir.

ChatGPT, yalnızca metin dosyalarıyla sınırlı değildir. Örneğin, bir kullanıcı, ChatGPT ile yaptığı bir konuşmada bir ‘kapibara’ resmi yükledi ve DALL-E 3 ile bu resme dayalı olarak bir Pixar tarzı görüntü oluşturmasını talep etti. Sonra, başka bir resmi ekleyerek, bu sefer resme bir kaykay eklemesini istedi. Bu tür yaratıcı ve etkileşimli özellikler, ChatGPT’nin çok daha işlevsel hale geldiğini gösteriyor.

Sponsor

ChatGPT Nedir?

ChatGPT, OpenAI tarafından geliştirilen bir yapay zeka modelidir. Bu model, dil anlayışı ve doğal dil işleme yetenekleri üzerine inşa edilmiştir ve insanlarla metin tabanlı sohbetler yapabilen bir yapay zeka asistanıdır. ChatGPT, GPT (Generative Pre-trained Transformer) ailesinin bir üyesi olarak, büyük bir metin veri kümesi üzerinde öğrenme sağlamak için derin öğrenme teknikleri kullanılarak eğitilir.

ChatGPT, kullanıcılara soruları yanıtlamak, bilgi sağlamak, metinleri oluşturmak, metinleri düzenlemek ve çeşitli dil tabanlı görevleri gerçekleştirmek gibi metin tabanlı görevlerde yardımcı olabilir. Kullanıcılar, ChatGPT ile yazılı bir etkileşimde bulunarak, metin tabanlı isteklerde bulunabilirler. Bu, müşteri hizmetleri, yazılı içerik üretimi, dil öğrenimi ve daha birçok uygulama alanında kullanışlı olabilir.

ChatGPT’nin birçok farklı sürümü ve varyasyonları vardır ve her biri farklı kullanım senaryolarına veya gereksinimlere yönelik olarak ayarlanmıştır. ChatGPT’nin en yaygın kullanılan sürümü, insan benzeri metin tabanlı etkileşimlerde oldukça yetenekli bir dil modelini temsil eder.

OpenAI, ChatGPT’yi sürekli olarak güncellemekte ve iyileştirmektedir, bu nedenle kullanıcılar daha iyi ve daha doğru sonuçlar almak için bu modelin güncellemelerinden faydalanabilirler.

Sponsor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu