• web@webhisto.com.tr
 • Pzt - Cmt 08:00 - 00:00
 • Google Adwords Reklamları

  Adwords, arama motorlarının içerisinde en popüleri olan google’a ait bir reklam sistemidir. Metin ve görsel reklamlar vererek kendi bütçenizi kendiniz ayarlayabilirsiniz. Üstelik benzer platformlarda reklamlarınızın tıklanması yanı sıra görüntülenmesine de reklam öderken, adwords sadece tıklama aldığınızda sizden ücret almaktadır. Alınan tık başı ücreti reklamın tıklanma ve rekabet oranına göre değişiklik gösterir. Sabit bir ücreti yoktur. Bazı sektörlerde tık başı maliyet ortalama 0,15-20 kuruş olabilirken aşırı rekabetin söz konusu olduğu sektörlerde 7-8 TL ve daha fazla olabilir.

  Adwords arama reklamları, sadece google üzerinde sizin sektörünüzle arama yapan kişilere gösterildiği için direk olarak müşteriye ulaşmanıza olanak tanıyan ve bu yönde oldukça avantajlı bir sistemdir.

  Görsel reklamlar ise adsense yayıncılarına ait olan web sitelerinde görüntülenerek daha çok marka bilinirliğini artırmak için önem taşımaktadır.

  Örneğin siz x marka bir araca ait silecek satışı gerçekleştiriyorsunuz diyelim. Adwords’e reklam verdiğinizde bir müşteri google üzerinde “x marka silecek” yazdığınızda verdiğiniz tbm teklifine göre sizin sitenizi ilk sıralarda görür ve tıklayarak sitenize girer.

  Reklamların doğru yapılandırılarak optimize edilmesi çok önemlidir. Doğru ayarlanmadığı taktirde satmadığınız y marka silecek reklamlarında da siteniz gözükebilir ve bu daha çok bütçe harcamanıza sebebiyet verebilir.

  Reklam verme aşamasında ve sonrasında kampanya oluşturma, reklam grubu oluşturma, kalite puanı, tık başı maliyet belirleme takibi, günlük ve aylık bütçe yönetimi, anahtar kelime belirleme, negatif anahtar kelime belirleme, tık alınan kelimelerin analizi ve raporlama gibi bir çok konuda optimize etmek ciddi bilgi ve tecrübe gerektirmektedir.

  Reklam vererek daha çok müşteriye ulaşmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Adwords üzerinde kampanyalarınız tarafımızdan optimize edilerek, yönetilmektedir.

  × WhatsApp Destek